Kochani, po raz kolejny zwracam się z apelem, by wyostrzyć czujność! Moja przyjaciółka opowiedziała mi jak o mały włos nie straciła ponad tysiąc funtów przy wynajmowaniu pokoju w Londynie.

A zaczęło się od szukania pokoju Londynie, znalazła bardzo fajne mieszkanie, które pokazała jej POLKA, która “nalegała”, by jak najszybciej wpłacić kaucję i czynsz na konto. Powiedziała, że transakcja jest ubezpieczona przez Amazon i wszystko jest w pełni legalne. Wydawała się w porządku, więc moja koleżanka zebrała pieniądze i chciała je wpłacić. Coś jednak tchnęło w nią podejrzenie, że Amazon nie zajmuje się mieszkaniami, a odbiorcą przelewu miała być osoba prywatna, niejaki Umberto, który mieszka we Włoszech (!?!). Po skontaktowaniu się z Amazonem i upewnieniu, że to oszustwo oczywiście nie wpłaciła im pieniędzy, a sprawę zgłosiła na policję oraz do Amazona (który notabene nie wyraził nawet zainteresowania). Wysłała mi e-maile, jakie od nich otrzymała. Możecie je zobaczyć poniżej (jej dane zamazałem).

Proszę Was – UWAŻAJCIE i pomagajcie swoim niedoświadczonym znajomym! Przypominam, że w poradniku znajdziecie artykuł gdzie opisuję jak bezpiecznie znaleźć mieszkanie/pokój w Londynie. Udostępniajcie go, żeby takich sytuacji nie było więcej. Naprawdę strasznie mnie boli, gdy ludzie w tak okropny sposób żerują na ludzkiej naiwności i zaufaniu. Mam nadzieje, że karma ich dosięgnie pewnego dnia i słono za to zapłacą. Pamiętajcie, że w razie podejrzeń dzwońcie na policje, albo zwyczajnie uciekajcie z niepewnych miejsc!

Podziel się tym artykułem z innymi!