Dzielnica znana głównie z klubu piłkarskiego Tottenham. To tu mieści się główny stadion drużyny Tottenham Hotspur. Róznież tutaj zatrzymują się pociągi Stansted Airport, metro Victoria Line oraz Overground i pociągi podmiejskie.

Nie jest to najlepsza do zamieszkania dzielnica, ale z uwagi na doskonałe połączenie z centrum Londynu oraz lotniskiem Stansted i niskimi cenami za wynajem jest bardzo popularna wśród polaków.

Tottenham oraz Bruce Grove to dzielnice pełne imigrantów z wielu krajów. Prym wiodą kraje afrykańskie, Rumunia, Polska i Chiny. Imigrantów z tych krajów jest tu najwięcej. Na ulicy spotkamy paletę kolorów, która może na początku dziwić lub budzić strach.

Mi dane było spędzić ponad dwa lata w mieszkaniu niedaleko stacji Bruce Grove i nigdy nic mi się nie przytrafiło nieprzyjemnego, ale widziałem wielokrotnie radiowozy policji, które rozdzielały awanturujących się pod McDonaldem ludzi.

Tottenham i Bruce Grove znane jest też niestety z zamieszek. To tu rozpoczęły się w 2011 roku słynne londyńskie zamieszki (London riots), o których więcej możecie poczytać tutaj.
Szpital – najbliższy szpital z całodobową pomocą znajdziemy niecałe 10min pociągiem – wysiadamy na stacji Silver Street i na nogach kilka minut do szpitala North Middlesex University Hospital.

IKEA- jeśli szukacie mebli lub wyposażenia to polecamy wycieczkę do Ikei. Zabierze Was tam autobus 192 ze stacji Tottenham Hale. Jedzie ok. 10min.

Co warto zobaczyć?

Dzielnica posiada kilka przyjemnych, chodź niewielkich parków i skwerów, gdzie można odpocząć w ciepłe dni. Na uwagę zasługuje sąsiedztwo kanału wodnego, którym na rowerze dojedziemy aż do Canary Warf mijając po drodze Olimpic Park na Stratford oraz Hackney Wick gdzie polecam zajrzeć na pizzę i piwo do CRATE Brewery & Pizzeria. Jeśli udamy się w drugą stronę, to ścieżka wzdłuż kanału doprowadzi nas w dzikie tereny, lasy i łąki. Polecamy na weekendowe wycieczki.
Patrząc na mapę dzielnicy, nie dajcie się zwieźć urzekającym jeziorom. To zbiorniki wodne, ogrodzone, z zakazem wstępu. Można na niektórych (za pozwoleniem) łowić ryby, ale na pewno nie można się kąpać czy biwakować. A szkoda!

Gdzie można coś jeść?

Nie ma niestety za dużego wyboru restauracji czy kawiarni z dobrym jedzeniem, ale na uwagę zasługują:
1. Pizzeria San Marco koło stacji Bruce Grove – włoska dobra pizza i pasta. Pizza na metry! Adres: 1 Station Buildings, N17 6QY www
2. Bar Styx koło stacji Tottenham Hale – dobre drinki, pyszna pizza z pieca, fajne towarzystwo. www
3. Ferry Boat Inn – ładny pub niedaleko zbiorników wodnych i stacji Tottenham Hale. Niestety obsługa w tym lokalu jest beznadziejna, a jedzenie bardzo średnie. Polecamy wybrać się tam na piwo w ciepły dzień. Jedzenie tylko na własne ryzyko 😉
4. Kawa – koło stacji Tottenham Hale codziennie rano pod namiotem parzą pyszną kawę.
5. Carving Coffie – Markfield Road – kawiarnia tych samych ludzi od kawy spod metra.
6. Kuchnia chińska – Wing Wei absolutnie najlepszy „chinczyk” w tej części Londynu! Rodzinny biznes, pyszne jedzenie! Polecamy chrupiącą kaczkę z naleśnikami i sosem hoisin! Adres: 72  Thackeray Avenue, 020 8885 4227, www
7. El Botellon – 260-262 High Road – hiszpańska restauracja polecama przez Tripadvisor.
8. KFC koło stacji Tottenham Hale lub McDonald koło stacji Bruce Grove.

Gdzie na zakupy?

1. Koło stacji Tottenham Hale jest centrum handlowe ze sklepami takimi jak Argos, B&Q, Wilko, Lidl, Poundworld, Boots, Asda Home.
2. Niedaleko stacji Bruce Grove jest Aldi, Asda, Iceland, McDonald
3. Polskiego sklepu nie ma. Najbliższy na Seven Sisters lub koło St. James Street Station. Dużo polskich produktów można znaleźć w lokalnych tureckich sklepach.

Podziel się tym artykułem z innymi!