Numer NIN

Co to jest nin?

To odpowiednik naszego NIP-u, czyli numer identyfikacji podatkowej. Aby legalnie pracować w Londynie i otrzymywać wynagrodzenie musimy go posiadać. Osoby nie posiadajace NIN placą dużo wyzszy podatek! Dlatego im szybciej go otrzymasz tym lepiej.

Co zrobić by otrzymać NIN?

By otrzymać numer NIN musisz sie umowic na spotkanie z urzednikiem. Co ważne nie musisz mowic plynnie po angielsku, jeśli jednak nie mówisz wcale możesz zabrać ze sobą kogoś kto Ci pomoże. Zdecydowana większość penitenów nie mówi jednak po angielsku, a daje sobie rade.

Aby umóić się na spotkanie najpierw zadzwon na numer 0345 600 0643 lub 0345 600 0644. Linia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8am do 6pm.

Zabierz ze sobą wszystkie listy jakie otrzymałeś do tej pory na londyński adres (będą służyć jako potwierdzenie adresu), paszport, dowód osobisty, potwierdzenie zatrudnienia, payslipy (kwity z wypłaty) i kazdy dokument jaki zostal wystawiony w UK odkąd przyjechałes. Im wiecej tym lepiej.

Na spotkaniu nie kłam. Mów prawdę. Powiedz ze przyjechales do Londynu do pracy i ze potrzebujesz numer NIN zeby ja dostac lub pracodawca się pytał o NIN. To są bardzo mili i uprzejmi ludzie, którzy z pewnością Ci pomogą.

Spotkania odbywają się w biurze pracy –jobcenterplus- i trwają kilka minut. Staw sie punktualnie. Wydanie NIN-u jest bezpłatne!

 

Więcej informacji znajdziesz na rządowej stronie: https://www.gov.uk/apply-national-insurance-number


 

Dowiedz się więcej:

Podziel się tym artykułem z innymi!