Kantor walutowy

Wymianę walut polecam robić również online. Jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze niż klasyczne kantory. Stanowczo jednak odradzam bezpośrednio kupowanie walut w banku (to się nie opłaca). Uważajcie też na zwykłe kantory na ulicy i sprawdzajcie faktyczne kursy z kalkulatorem w ręku! Jak odejdziecie od okienka to już nikt nie przyjmie reklamacji. Mój przyjaciel został oszukany w tunelu pod dworcem w Krakowie na ponad 2000zł bo był zafałszowany kurs na tablicy. Zorientował się po 5 minutach. Było już zapóźno na reklamację. Nie idźcie tą drogą i wymieniajcie online! 

Jak działają kantory online? 

Jak przelewy w bankowości internetowej. Wysyłasz kasę na konto kantora i po chwili możesz już wypłacić ją z powrotem wymienioną po najlepszym z możliwych kursie. Konto walutowe (jak nie masz), możesz sobie założyć w Aliorze w ciągu kilku minut również online lub w Twoim banku. Alior jest o tyle lepszy, że daje Ci tyle kont ile chcesz (funty, euro, dolary itd.) i wszystkie są bezpłatne! Możesz sobie też zamówić do nich kartę i bezpiecznie przyjechać do Londynu mając wszystkie pieniądze schowane w banku. W razie potrzeby róznież bezpłatnie możesz wypłacić gotówkę w dowolnym bankomacie w UK – bez prowizji! To jest super opcja i polecam ją każdemu!

Odradzam wszystkie “przesyłki gotówki”, “tanie przelewy”, Western Union etc. to jest jak wyrzucanie kasy w błoto. Nie dość, że przeliczają po kosmicznych kursach to jeszcze płacisz za wszystko: za przelew, karte, wypłate, potwierdzenie itd. Zrób jak chcesz, ja polecam sprawdzone i bezpieczne formy wymiany waluty.

Czy są inne kantory online?

Pewnie, że są. Jest tego masa w Internecie. Ja nie korzystałem z wielu poza Aliorem i Kantor.pl – to są takie dwie sprawdzone firmy i im ufam. Nie polecam czegoś z czego nie korzystałem więc nie będę się wypowiadał o innych. Może są fajni, ale ufam tym które są doceniane przez rankingi, i które sam sprawdziłem. Jeszcze korzystałem z Cinkciarz.pl, ale nie mogę przemóc się tej nazwie i zaufać komuś kto się nazywa cinkciarz… 🙂

Nie chce zakładać konta w Aliorze, jak moge wymienić tanio walutę?

No problem! Idź do Kantoru online, zakładasz bezpłatne konto, wysyłasz pieniądze i za chwile wypłacasz na konto walutowe. Prosto i łatwo. Kantor.pl pobiera tylko 5zł prowizji za przelew w funtach, ale więcej zaoszczędzisz na wymianie. Zaufaj mi 🙂 Wszystko jest banalnie proste i zajmuje kilka minut. Kantor.pl współpracuje też z największymi polskimi bankami – zresztą jak chcesz to poczytaj sobie na ich stronie o tym kim są i jak to działa na ich stronie klikając tutaj 😉

Czy to jest bezpieczne i legalne?

Tak i tak. 🙂 Sprawdzone przeze mnie i przez wielu.

 


 

Dowiedz się więcej:

Podziel się tym artykułem z innymi!