Jazda na rikszy

Jeśli lubisz jazdę na rowerze i chciałbyś zarobić pracując na rikszy to poniżej napisze Ci jak to wygląda w Londynie.

Po pierwsze musisz zdobyć pojazd. W Londynie znajdziesz bez trudu firmy, które wypożyczają riksze (szukaj w Internecie – jest kilka polskich firm). Koszt miesięczny wypożyczenia wynosi min. 100 funtów za tydzień. W tej cenie masz oczywiście samą rikszę, serwis i garażowanie.

To ile pracujesz zależy od Ciebie. Jeśli chcesz więcej zarobić to musisz więcej jeździć, ale jesli już obędziesz się ze sprzętem i nabierzesz nawyków dobrego naganiacza to wystarczy popracować przez 3 noce by wyjść na czysto 300-500 funtów za tydzień.

Bardzo wiele zależy od Twojej siły przebicia. Riksiarzy jest bardzo dużo i jeśli nie umiesz się przebić i odpowiednio zachęcić dobrą gatką swoich klientów to ktoś Ci ich podbierze. Do tego przyda się zdrowie i siła. Jeśli często chorujesz i masz słabą odporność lub nie jesteś wysportowany to odradzałbym Ci taką formę zarobku.

Ja pracowałem na rikszy dwa dni 🙂 Miałem dwa kursy i wiem, że to nie dla mnie. Skusiła mnie łatwa forma zarobku, a zdradziła słaba forma i brak przebicia się w tłumie.


 

Dowiedz się więcej:

Podziel się tym artykułem z innymi!