Jeśli szukacie ładnego parku, w którym chcecie odpocząć lub spotkać się ze znajomymi to polecam wybrać się w pogodny dzień do London Fields. Jest to miejsce gdzie znajdziecie bardzo wiele atrakcji i przyjemności. Zaczynając od pięknego parku gdzie możecie legalnie grillować i organizować prywatne BBQ Party, poprzez otwarty publiczny basen, fantastyczny market ze specjałami kuchni z całego świata, kończąc na kanale wodnym, który sprawi, że poczujecie się jak postacie z romantycznego filmu.

Dzielnica London Fields została okrzyknięta londyńską stolicą hipsterów. Widać to na każdym kroku. Zarówno w parku jak i na Broadway Markecie spotkacie przyjaźnie nastawionych ludzi, którzy miło spędzają tam czas w gronie przyjaciół i znajomych. Jeśli szukacie czegoś dobrego do jedzenia to nie mogliście trafić lepiej – Broadway Market to jeden z najlepszych marketów z jedzeniem w Londynie! Dla fanów dobrej zabawy polecam wybrać się wieczorem do Pub on the Park, gdzie poza doskonałą atmosferą będziecie mieli szansę potańczyć na stołach!

Jeśli macie rower to koniecznie zabierzcie go ze sobą na wycieczkę do London Fields.

Co warto zobaczyć?

Park London Fields to centrum całej dzielnicy. W parku znajduje się całkiem spora strefa wolnego grillowania, w której możecie spokojnie rozpalić swoje BBQ. Można tam oczywiście pić alkohol i urządzać urodziny czy inne imprezy.

Broadway Market – zlokalizowany pomiędzy parkiem London Fields, a kanałem Regent’s Canal – jeden z najlepszych marketów z jedzeniem, jaki jest w Londynie. Niewielki, ciasny, ale z duszą i smakiem. Najwięcej miejsca na markecie zajmują food trucki, w których zjeść możecie specjały z całego świata! Zapach tych fenomenalnych potraw unosi się nad całym marketem i okolicą, a wygląd i smak potrafią sprawić, że pokochacie to miejsce na zawsze. Możecie tam również kupić przepyszne jedzenie do domu. Z łatwością znajdziecie produkty ekologiczne, od lokalnych farmerów oraz eksportowane. Od oliwek po homary, cydry i szampany. Fenomenalne miejsce! Obowiązkowo polecam tam wybrać się każdemu w ładny i słoneczny dzień. Nie będziecie żałować. Market czynny jest w każdą sobotę od godziny 9:00-17:00. W tygodniu jest nieco spokojniej, ale też ładnie. Dużo kawiarni, restauracji i miejsc gdzie można spędzić miło popołudnie i wieczór. Strona www.

 

Regent’s Canal – przy końcu Broadway Marketu znajdziecie się nad kanałem rzecznym, który łączy ze sobą wiele wspaniałych dzielnic i miejsc Londynu. Bez względu na to, w którą stronę pójdziecie, dojdziecie w jakieś ciekawe miejsce. Eksperymentujcie i poznawajcie Londyn od środka.

London Fields Lido – basen otwarty w parku London Fields. Nie jest to basen, jaki znamy z wakacji. Niestety jest tam całkowity zakaz picia alkoholu i organizowania imprez, ale dzięki temu jest spokojnie, czysto i bezpiecznie. Cena za wejście jest niewielka (od £1.25 – £4.80 za wejście) Nie ma limitu czasowego. Możecie tam pływać i opalać się przez cały dzień. Więcej na stronie www.

 

Franco Manca – to pizzeria, założona przez Włocha, który kocha proste i smaczne jedzenie oraz dobrą atmosferę. Możecie tam usiąść lub wziąć na wynos. Pizza jest wspaniała! W weekendy niestety trzeba trochę poczekać w kolejce, ponieważ wiele osób już dowiedziało się fenomenie tego miejsca. Strona www.

Butcher Hill & Szrok – niedaleko pizzerii Franco Manca znajdziecie sklep mięsny Hill & Szrok. Nie jest to jednak zwykły sklep czy rzeźnik. To miejsce gdzie za dnia sprzedają mięso i wędliny, a wieczorem zamieniają ten sklep w bistro. Możecie tam zjeść najlepszej, jakości potrawy z mięsa i nie tylko. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, czasami trzeba poczekać na stolik lub na wejście do lokalu, który często pęka w szwach. Niemniej jednak warto! W poniedziałek i niedziele sklep jest nie czynny, ale restauracja jest otwarta. Szczegóły na stronie www.

Pub on the Park – pub zlokalizowany w sercu parku London Fields. Posiada ogromny ogródek gdzie możecie usiąść i zjeść coś dobrego lub zamówić sobie drinka. Lokal ten zmienia swoje oblicze po zachodzie słońca. Co weekend przy barze rozkłada swoją konsolę DJ, który puszcza bardzo taneczne kawałki. Wraz z upływem czasu i ilością wypitego alkoholu goście tego pubu zaczynają tańczyć. Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie to, że wszyscy tańczą… na stołach! Jest to bardzo przyjazne i wesołe miejsce, które warto odwiedzić. Jest bezpiecznie i niedrogo. Strona www

Jak dojechać?

Najbliższe stacje Overground:

London_Overground_logominiLondon Fields

London_Overground_logominiHackney Central

Kod pocztowy: London E8

London Fields

Brodway Market

Pub on the Park

Basen London Fields Lido

Podziel się tym artykułem z innymi!