Jak zorganizować podróż?

Jak dostać się do Londynu?

samolotSamolot: Lot samolotem jest wygodniejszy niż autobusem i często tańszy. Zakup biletu to Twoje pierwsze poważne zadanie wiec dobrze to przemyśl. Zaplanuj to z głową, ale nie bój się i nie odkładaj tego zbyt długo. Czas ucieka, a wraz z nim okazja, dlatego jak już zdecydujesz się na wyjazd sprawdź kalendarz i wybierz okres, który Cię interesuje. Zapisz to i zacznij odliczanie!

Kiedy i gdzie kupić najtaniej bilet lotniczy?

Jeśli masz już postanowioną datę wyjazdu to czas szukać biletu. Ja używam od kilku lat skyscaner.com, jako wyszukiwarki najtańszych biletów. Nie słyszałem, by było coś lepszego i łatwiejszego na rynku. Jeśli jest podeślij mi proszę link. Na Skyscaner kupuje bilety na podróże do Polski i na wakacje. Jeśli znajdziesz dobrą cenę biletu to kup go korzystając z przekierowania z ich strony. Wówczas linia lotnicza odpali im kilka złotych za Twój bilet i będą mieli kasę, by rozwijać tą wyszukiwarkę. Z pożytkiem dla nas wszystkich. Możesz również znaleźć bilet na wyszukiwarce Skyscanner i kupić bilet bezpośrednio u przewoźnika, czasami są takie same oceny na dane bilety.

Na jakie lotnisko kupić bilet?

Londyn posiada kilka lotnisk. Najpopularniejsze dla lotów z Polski to London Stansted i London Luton. Są jeszcze London Heathrow, London City, London Gatwick. Jeśli lecisz Ryanairem to wylądujesz najpewniej na Stansted. Wizzair lata do Luton, a LOT na Heathrow. Bez względu, na jakie lotnisko przyjedziesz czas dotarcia do centrum Londynu jest podobny i wynosi od 40min pociągiem do 80 minut autobusem. Przy wyborze biletu kierowałbym się ceną, a nie wygodnym połączeniem z centrum. Każde, bowiem lotnisko oddalone jest od Londynu o podobną odległość.

Ile kosztuje bilet na samolot?

Cena za bilet będzie różna w zależności od linii lotniczej, daty, miejsca wylotu oraz czasu zakupu. Powinna wynosić od 50zł do 500zł za osobę, za bilet w jedną stronę. Jeśli cena na wybraną przez Ciebie datę jest za wysoka, a masz jeszcze kilka tygodni do odlotu polecam ustawić sobie „Alert cenowy” na Skyscaner.pl. Będziemy wówczas otrzymywać na nasz adres e-mailowy informacje o zmianie ceny na wybrany przez nas lot. Usługa jest bezpłatna.

Jakie są pozostałe opcje dotarcia do UK?

busikAutobus – nie należy do najwygodniejszych form transportu, ale doskonale spisuje się dla tych, co boją się latać, mają ciężki bagaż lub po prostu nie lubią latać. Bilety na linie autokarowe można kupić TUTAJ. Ja osobiście tylko raz jechałem do Londynu autobusem i dało się przeżyć tą podróż. Mimo wypchanego po brzegi autobusu, pijanych panów i płaczących dzieci podróż przebiegła bez większych przygód. Niestety było to męczące przeżycie. Podróż trwa około 24 godziny, w zależności, z jakiego miejsca w kraju rozpoczynamy, a cena wynosi od 200zł do 400zł za bilet dla jednej osoby w jedną stronę.

malybisikBus – wiele firm transportowych oprócz przesyłek przewozi również ludzi i można się z nimi zabrać. Ta forma jest dosyć popularna wśród osób z obszarów gdzie nie ma lotnisk, albo bezpośrednich lotów do Londynu. Nie mam doświadczenia w tym temacie, ale poniżej podałem kilka linków firm, które wożą ludzi od kilku lat i chyba są uczciwi.

 

samochodSamochód – jeśli masz w Polsce samochód to go sprzedaj. Nie przyda Ci się tu auto, a zwłaszcza z kierownicą po lewej stronie. Jak będziesz chciał kupić auto to za mniejsze pieniądze kupisz je na miejscu. Przyjazd samochodem jest najdroższą formą dotarcia do UK. Jeśli masz żonę i dzieci i wyprowadzacie się razem to nie ma sprawy, będzie Wam miło i wesoło podczas podróży, ale jeśli chcesz jechać sam to odradzam taki wybór. Szkoda czasu i pieniędzy. Auto sprzedaj, a zaoszczędzone pieniądze wykorzystaj na start w Londynie.

Odległość drogowa z Warszawy do Londynu wynosi około 1750 km. Jeśli Cię to nie przeraża i nadal chcesz dotrzeć tutaj autem to najpopularniejsza trasa wiedzie przez port w Calais. By tam się dostać pokonujemy Niemcy, Holandię, Belgię i kawałek Francji. Większość po bezpłatnych autostradach. Następnie czeka nas przeprawa promowa, za którą zapłacimy ok. 30-60 funtów. Po upływie dwóch godzin i dotarciu do portu w Dover zostanie Ci tylko 90 min jazdy autostradą do centrum Londynu.

Przewożenie zwierząt

petsJedynie linie lotnicze LOT zgadzają się na wniesienie niewielkich psów i kotów na pokład, ale znaczna większość czworonogów zostaje nafaszerowana środkami uspokajającymi i zamknięta w klatkach pod pokładem samolotu. W tanich liniach lotniczych nie ma szans by przewieźć kota czy psa.

Jeśli zatem zabierasz ze sobą swojego pupila, a nie chcesz by leciał zamknięty w luku bagażowym na pokładzie samolotu to pozostaje Ci jedynie opcja lądowa (samochód, bus).

 

14-512Dojazd z lotniska Istnieje kilka lotnisk i kilka wariantów podróży dlatego napisałem osobny artykuł na ten temat. Znajdziesz go tutaj.

Zobacz też


 

Podziel się tym artykułem z innymi!