Porady przed wylotem

W tym rozdziale znajdziesz szczgółowe informacje o cenach za mieszkanie, transport czy jedzenie w Londynie. Napisałem też listę rzeczy, które powinineś zabrać ze sobą do walizki oraz jak zorganizować podróż.

Na początek najważniejsza informacja: powodzenie Twojego wyjazdu zależy od przygotowania. Poświęć na to chwilę jeszcze będąc w Polsce, a unikniesz przykrych niespodzianek na miejscu. Bez względu na to czy jedziesz w ciemno czy czeka na Ciebie załatwiona przez kogoś praca, musisz wziąć ze sobą gotówkę! Pieniądze są najważniejszą rzeczą o jaką powinieneś się zatroszczyć przed wyjazdem! Jak nie masz oszczędności to pożycz się od rodziny lub znajomych (spokojnie, oddasz im w przeciągu paru tygodni). Ceny w Londynie są wysokie i trzeba być na to przygotowanym. Nie przyjezdzaj nie posiadając ze sobą odpowiedniej ilości gotówki!

Jeśli szukasz tylko informacji ile kasy potrzeba na początek to już teraz informuję – pakiet startowy dla singla to min. 700 funtów, ale im więcej przywieziesz ze sobą tym lepiej. Posiadając zabezpieczenie w postaci gotówki dużo łatwiej będzie Ci znaleźć mieszkanie i pracę. Nie będziesz też czuł ciśnienia, że pieniądze się zaraz skończą. Da Ci to komfort w szukaniu lepszej pracy i mieszkania. Dlatego proponuje sobie odłożyć czy pożyczyć i z kwotą 700-1000 funtów przylecieć do Londynu.

Poniżej znajdziesz odnośniki do artykułów, które powiedzą Ci ile kosztuje życie w Londynie, jak zorganizować podróż czy wspomnianą wyżej listę najważniejszych rzeczy do walizki.

Powodzenia!

Podziel się tym artykułem z innymi!