Pierwsza noc w Londynie

Zanim znajdziesz swój pokój proponuje odświeżyć trochę kontakty ze znajomymi i przespać pierwsze dni u nich. Jeśli masz w Londynie jakiegoś znajomego z czasów szkoły, z podwórka lub znajomego z wakacji to napisz do niego czy nie przyjąłby Cię pod swój dach na jedną czy dwie noce. Wszyscy tak zaczynaliśmy i wszyscy pomagamy sobie nawzajem w ten sposób. Nikogo to nie dziwi.

Ja przyjechałem do Londynu z koleżanką poznaną kilka tygodni wcześniej na imprezie wspólnych znajomych. Nie znaliśmy się za dobrze, ale oboje mieliśmy wielkie marzenia i oboje zdecydowaliśmy się na emigrację. Kupiliśmy bilety na ten sam dzień i spotkaliśmy się na lotnisku Stansted. Koleżanka, o której mówię nazywała się Kama. To jej zawdzięczam pierwszy nocleg. Kama znalazła gdzieś w Internecie informacje o CouchSurfingu i umówiła nas z chłopakami, którzy mieszkali w dzielnicy Wood Green. Byli polakami. Na tyle uprzejmymi, że przyjechali po nas na lotnisko. W mieszkaniu zrobili imprezę powitalną, kupili piwo, zrobili grilla i opowiadali nam cały dzień o życiu w Londynie. Udostępnili nam przy okazji Internet i pomogli w znalezieniu pokoju. Dzięki nim na drugi dzień przenieśliśmy się już do swojego pokoju, który był w dzielnicy Leyton.

Tobie polecam dokładnie tą samą drogę. Poszukaj kontaktów wśród znajomych. Na pewno któryś z Twoich szkolnych kolegów wyjechał do Londynu. Nie przejmuj się tym, że nie utrzymywaliście kontaktu przez lata. Będzie teraz okazja to nadrobić. Polacy maja to we krwi, że lubią pomagać i jeśli do niego napiszesz z prośbą o nocleg jeden czy dwa dni z pewnością się zgodzi.

ZNAJOMI

ZNAJOMI

Jeśli nie możesz znaleźć nikogo to zapytaj się mamy czy ona zna kogoś, kto mieszka w UK. Matki uwielbiają opowiadać o swoich dzieciach w towarzystwie, a jeśli dziecko pojechało za granice za chlebem to możesz być pewny ze, jeśli nie Ty to Twoja mama zna kogoś, kto mógłby Ci pomóc. Syna koleżanki z pracy, albo wnuczkę pani ze sklepu spożywczego. Na pewno ktoś jest, kto mógłby Ci pomoc. Pytaj w rodzinie, wśród znajomych czy u fryzjera. Zaoszczędzisz majątek na spaniu w hotelach i ułatwi Ci to bardzo start na miejscu. My udzielaliśmy takiej pomocy wielokrotnie. Nie znając nawet tych osób! Były one rekomendowane przez naszych znajomych lub rodziny. Poza noclegiem czy jedzeniem dzieliliśmy się wiedzą o Londynie. To tak powstał pomysł na ten portal 🙂

COUCHSURFING

COUCHSURFING

Jeśli mimo wszystko nie udało Ci się nawiązać kontaktu z kimś z polecenia, powinieneś poszukać noclegu na CouchSurfingu. Jest to portal, w którym młodzi zazwyczaj ludzie użyczają innym miejsca do spania – za darmo. Działa to na zasadzie wymiany. Raz ty śpisz u mnie, kiedyś ja u Ciebie. Oczywiście nie ma obowiązku przyjmowania obcych pod swój dach, ale idea jest taka by łączyć ludzi, którzy chcą podróżować po świecie nie płacąc za nocleg. Zawsze sprawdzaj osoby, do których piszesz z prośbą o nocleg! Skorzystaj z opinii wystawionych przez osoby, które już nocowany u danego gospodarza. Rejestracja i korzystanie z tej formy jest bezpłatne.

Strona https://www.couchsurfing.com/

AIRBNB

AIRBNB

Kolejnym rozwiązaniem jest Airbnb – to dokładnie to samo, co Couchsurfing, ale za pieniądze. Idea narodziła się w Kalifornii. Dwóch studentów nie miało pieniędzy na opłacenie czesnego, ale mieli pusty pokój w mieszkaniu, który postanowili wynajmować. Po krótkim okresie zarobili na tyle dużo ze przerodziło się to w globalny biznes. Wiele właścicieli mieszkań wynajmuje pokoje czy całe mieszkania obcym w zamian za niewygórowaną opłatę. Ściągnij sobie aplikacje Airbnb i jeśli nie znalazłeś nikogo, kto by Cię przygarnął za free na couchsurfingu to spróbuj opcji płatnej. Pokoje są już za 10-20 funtów za dzień. Co jest super niską ceną!

Strona: https://www.airbnb.pl/

Uwaga! Lubię tą firmę i szanuję ich pracę dlatego z czystym sumieniem mogę ich polecić, w związku z tym zapisałem się do ich programu partnerskiego i dzięki temu możecie skorzystać ze zniżki na pierwszy nocleg! Jeśli zarejestrujesz się do Airbnb klikając w link poniżej to dostaniesz £14 funtów lub 79zł zniżki od pierwszego noclegu! Całkiem sporo!

Odbierz  £14 zniżki od Airbnb w prezencie!

HOTELE I HOSTELE

HOTELE I HOSTELE

Ten rodzaj noclegu traktowałbym, jako ostateczność. Jeśli wszystkie inne możliwości zawiodą to proponuje poszukać hotelu w ofercie Hotel Combined. To najlepsza wyszukiwarka hoteli i hosteli jaka istnieje. Zrzesza ona wszystkie inne firmy i wyszukiwarki oraz zawsze gwarantuje najlepszą cene! Znajdziesz tam oferty m.in. z Booking.com, Expedia, Lastminute.com i wszystkich innych sprawdzonych wyszukiwarek z tanimi noclegami. Polecam z ręką na sercu! Nie tylko na szukanie noclegu w Londynie, ale również na wakacje!

Strona: http://www.hotelscombined.pl/

Zobacz też


Podziel się tym artykułem z innymi!