Witaj!

Jeszcze kilka lat temu miałem świetną pracę, odnosiłem sukcesy, wygrywałem rankingi, jeździłem na luksusowe wczasy na koszt firmy i miałem niesamowity komfort wyznaczania sobie godziny pracy. Stać mnie było na wiele, ale cały czas mi czegoś brakowało. Życie w Polsce nie pozwalało mi rozwinąć skrzydeł i czułem potrzebę zmiany miejsca. Pewnego szarego i pochmurnego dnia w drodze na tramwaj podjąłem decyzję o wyjeździe do Londynu. Dotarcie do punktu, w którym obecnie jestem zajęło mi trochę czasu, a droga do sukcesu nie była łatwa. Niemniej jednak doświadczenie, jakie zdobyłem i to, co przeżyłem, utwierdza mnie w przekonaniu, że decyzja o wyjeździe była jedną z najlepiej podjętych decyzji w życiu!

Nazywam się Łukasz i mieszkam razem z moją żoną od kilku lat w Londynie Bristolu. Moja przygoda z Wielką Brytanią rozpoczęła się w 2006 roku. Wówczas korzystając z okazji przerwania nudnych studiów przyleciałem tutaj zupełnie w nieznane. Nie umiałem mówić po angielsku, nie miałem załatwionego mieszkania, pracy, znajomych. Jedyne co miałem to wiara, że wszystko się uda i że spełni się moje marzenie. Przeskakując do chwili obecnej, muszę stwierdzić, że nie było to mądre posunięcie, ale jak widać, opłacało się! Moje marzenia się spełniły i nadal spełniają tylko dzięki temu, że tu przyjechałem i zaryzykowałem. Gdybym nie miał wiary, że to się uda z pewnością wróciłbym do Polski przy pierwszej lepszej okazji z poczuciem niespełnienia oraz ze sporym długiem.

Nie mówię, że było łatwo. Dla mnie młodego chłopaka bez studiów była to przygoda, która nauczyła mnie bardzo wiele. Przeszedłem od najniższego szczebla aż na sam szczyt dzięki mojej wierze, sile i wytrwałości oraz odrobinie szczęścia oraz życzliwości napotkanych ludzi. Więcej o moich początkach w Londynie możesz poczytać klikając tutaj.

Dlaczego piszę tego bloga?

Zmotywował mnie Michał Szafrański z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl – nie pamietam, kiedy dokładnie, ale kilka lat temu trafiłem na jego genialne podcasty i słuchałem ich regularnie. W jednym z nich opowiadał o realiach życia w Londynie. Słuchając z uwagą, niestety byłem bardzo zdziwiony jak bardzo oderwanego od rzeczywiscości gościa wybrał Michał do tego podcastu. Nie mam mu tego za złe, mógł nie wiedzieć kogo zaprasza, albo gdzie i w jakich realiach ów gość żyje. To wydarzenie zadecydowało o tym, że powstanie ten blog. Pomyślałem, że skoro mam wiedzę o tym, jak tu się żyje, pomogłem moim znajomym i nieznajomym znaleźć pracę, mieszkanie, założyć konto w banku, kupić telefon etc. to dlaczego nie wykorzystać tej wiedzy i nie podzielić się nią z innymi?

Tym oto sposobem 1 marca 2016 roku powstała strona mamotatolece.com zawierająca zestaw przydatnych i wartościowych porad dla osób wybierających się do Londynu. Strona okazała się wielkim sukcesem i szczerze powiem, że byłem tym bardzo zdziwiony! Z różnych stron docierały do mnie podziękowania i wyrazy wsparcia. Spotykaliśmy ludzi w samolotach czy na ulicy, którzy znali i czytali mój poradnik. Dzięki poleceniu UBER-a miałem przynajmniej jeden raz w tygodniu kurs za darmo – za co Wam serdecznie dziękuję.

Niestety w związku z przeprowadzką oraz dużą ilością pracy nie miałem możliwości, by rozwinąć poradnik o nowe tematy. Musiałem się skupić na pracy oraz oszczędzaniu pieniędzy na nasz nowy dom w Bristolu. Teraz gdy jestem już u siebie i mam możliwość pracy z domu, wygospodarowałem godzinę dziennie na rozwijanie mamotatolece.com.

Dzisiaj po roku od założenia strony ruszam z nowymi artykułami oraz blogiem, który będzie dotykał nie tylko tematu emigracji do Londynu. Będę pisał o tym jak się tu żyje, czym się zajmujemy oraz co robimy w wolnym czasie. Zapowiada się też porządna dawka pozytywnych i budujących artykułów motywacyjnych oraz rozwojowych. Podzielę się z Wami tym co sprawia, że moje życie jest wspaniałe i dobrze zorganizowane. Jestem teraz w takim miejscu, że codziennie budzę się z uśmiechem na twarzy i dziękuję Bogu za to, że mam tak cudowne życie! Chciałbym, żebyś i Ty tak się poczuł, zmieniając swoje życie na lepsze!

Czego dowiesz się czytając tego bloga?

Dowiesz się jak mądrze i “z głową” wyemigrować. Dowiesz się jak odnaleźć motywację, która da Ci siłę, by wytrwać w obcym miejscu. Pomogę Ci przejść przez cały proces przygotowań. Razem zróbmy plan, który pomoże Ci w ogarnięciu nowego życia w UK.

W blogu znajdziesz:

  • Porady przed przylotem – cały zestaw wiedzy, którą musisz posiadać, zanim wsiądziesz do samolotu. Co zabrać, ile pieniędzy potrzebujesz na start, gdzie kupić bilet, na jakie lotnisko lecieć?
  • Porady po przylocie – jak dojechać z lotniska do centrum, jak działa tutejsze metro i autobusy, co to jest UBER oraz gdzie znaleźć spanie na pierwszą noc. Dowiesz się też jak szukać mieszkania, żeby nie dać się oszukać.
  • Poradnik dla szukających pracy – bardzo obszerny artykuł zawierający pełną instrukcję od A do Z dla każdego, kto przylatuje do UK z zamiarem podjęcia się tutaj pracy zarobkowej. Koniecznie przeczytaj do końca i zapamiętaj rady jake tam udzielam!
  • Życie w UK – tu znajdziesz informacje, które przydadzą Ci się na co dzień. Będziesz miał dostęp do sprawdzonych sposobów przesyłania pieniędzy do Polski, dowiesz się, czy jazda na rowerze jest bezpieczna, gdzie i o której godzinie są Polskie msze święte oraz jak wysłać paczkę do Polski lub z Polski.

Mała aktualizacja: od listopada 2016 roku razem z żoną przeprowadziliśmy się do Bristolu. Teraz blog o Londynie prowadzę z tego miejsca. Niemniej jednak wszystkie informacje w nim zawarte są aktualne i sprawdzane na bieżąco. Bristol to taki mniejszy Londyn – wszystko jest tu takie samo jak w stolicy UK, z tym że mniejsze, spokojniejsze i tańsze 🙂

Podziel się tym artykułem z innymi!