To, że książki są skarbnicą wiedzy chyba słyszeli wszyscy. Niestety niewiele z nas ma czas na ich czytanie. Ja również mimo iż wiem, że w książkach zawarte są przepisy na życie nie czytałem ich za wiele bo zwyczajnie nie miałem na to czasu. Na szczęście nowoczesna technologia przyszła mi z pomocą i stworzyła audiobooki! Odkryciem tego roku jest strona audioteka.com, która zrewolucjonizowała moje czytanie! Dowiedziałem się o niej w grudniu 2016 od przyjaciela z pracy – Michała, który powiedział mi o tym cudownym narzędziu. Przyznaje, że początkowo podchodziłem do tego z dystansem. Z doświadczenia pamiętam, że słuchając czytanych książek na Youtube nie potrafiłem się na nich skupić i szybko zasypiałem lub wyłączałem. Z ciekawości jednak wszedłem na tę stronę i znalazłem książkę Beaty Pawlikowskiej, którą kupiłem w ramach testu. Ta ksiązka zmieniła moje podejście do audiobooków i rozpoczęła nowy rozdział w moim życiu!

Działo się to w styczniu w okresie planowania celów i zadań na nadchodzący rok. Już wtedy wiedziałem, że rok 2017 będzie rokiem nauki oraz rozwoju osobistego. Żadnych radykalnych zmian, ten sam dom, ta sama praca itd. W związku z tym słuchanie książek było idelanym rozwiązaniem! Do tej pory przesłuchałem ich już 15 i wszystkie były niesamowicie budujące!

Jakie są najlepsze książki motywacyjno-rozwojowe?

W ostatnich miesiącach kilka osób pytało mnie o tytuły książek, które polecam, które są dobre dla kogoś, kto chce od siebie więcej, chce osiągnąć sukces, szczęście, rozwiązać jakiś problem lub po prostu czegoś nowego się nauczyć. Pomyślałem, że połączę listę moich TOP 10 książek z promocją audiobooka, bo myślę, że i Wam może się sprawdzić. W aucie, na spacerze, w pracy, na rowerze, do biegania… wszędzie można słuchać / czytać i odnaleźć receptę na szczęśliwe życie! Osobiście silnie wierzę w to, że wskazówki, jakie znajdują się w tych poradnikach potrafią zmienić smutnego człowieka w wesołego, biednego w bogatego, wstydliwego w śmiałego, chorego w zdrowego! Tak, to jest możliwe, bo wszystko jest możliwe, jeśli w to wierzymy! Wiarą możemy zdziałać prawdziwe cuda! Wystarczy zobaczyć na moje życie, na życie Michała Szafrańskiego, Tima Ferris’a, Mirka z Miroburn – po przeczytaniu książek wziął się za siebie i z 1900zł zarabia teraz ponad 20.000zł miesięcznie, jest szczęśliwy, prowadzi daily vloga, pomaga ludziom, ćwiczy, motywuje, uczy i korzysta z życia pełną parą. A to wszystko dzięki takim publikacjom, jakie znajdziecie poniżej 🙂 Takich ludzi jak Mirek jest pełno. Możesz nim być i Ty! Niczym się nie różnimy od ludzi sukcesu, no może tylko tym, że brakuje nam takiej silnej wiary. Donald Trump od wielu lat wierzył, że zostanie prezydentem… i jak wiemy jego marzenie się spełniło.

Bądź gotowy na zmiany!

Muszę Cię jednak ostrzec! Poniższa lista książek wywróciła moje życie do góry nogami i obawiam się, że to samo może stać się z Tobą! Zmiany oczywiście sprawiły, że żyje mi się lepiej, wygodnej, przyjemniej i cieszę się teraz każdą chwilą mojego nowego, cudownego życia. Nie żałuje ani jednej złotówki, ani jednej minuty jaką na ten cel poświęciłem! Chciałbym aby również w Twoim życiu zapanowała radośc, miłość i pojednanie z ludźmi i z samym sobą! Podejmij wyzwanie i zostań reżyserem swojego życia! Scenariusz znajdziesz w liście poniżej.

LISTA POLECANYCH KSIĄŻEK I PORADNIKÓW Z SERII ROZWÓJ OSOBISTY

Kolejność pozycji wg. najważniejszej dla mnie, ale możesz do tego podejść wg. własnego wyboru. Niektórych książek nie ma dostępnych na audiotece, czytałem je w wersji klasycznej, książkowej.

Obudź w sobie olbrzymaObudź w sobie olbrzyma – bardzo obszerna książka, która pomaga ogarnąć życie. Autor Anthony Robins jest bardzo znanym mówcą motywacyjnym i prawdziwym cudotwórcą jeśli chodzi o pracę z podświadomością i jej programowaniem. Posiada ogromny dar inspirowania innych. Problemy, uzależnienia, , brak wiary w siebie, nuda, brak motywacji, brak celu w życiu, złe wspomnienia i doświadczenia w dzieciństwie, brak miłości, złe relacje to wszystko składa się na to, że nie jesteśmy w pełni szczęśliwi. Po przesłuchaniu tej książki poukładałem sobie moje życie od nowa! Zrozumiałem, że wszystko zależy od nas samych i od naszych myśli oraz tego jak nimi zarządzamy. Z dużym skutkiem zaprogramowałem moją podświadomość i pozbyłem się mojego najwięszego problemu, którego żadna inna książka, ani osoba nie była w stanie pokonać przez 6 lat! Dlatego ten tytuł zajmuje miejsce pierwsze na mojej liście, jednak nie zalecam brać jej jako pierwszej do ręki. Zacznij od wprowadzenia do tematu najlepiej „Potęgą Podświadomości” lub „Podążaj za swoimi marzeniami”.

 

Potęga podświadomościPotęga podświadomości. Joseph Murphy – według mojej oceny jest to pozycja obowiązkowa dla każdego człowieka. Powinna być lekturą w szkołach. Uczy myślenia, wyjaśnia działanie mózgu i wszystkiego co nas otacza. Dzięki tej książce zrozumiałem, że nasze lęki, obawy, zdrowie, powodzenie w życiu zależy od nas samych. Tej książki nie ma w audiotece, ale jest na Youtube, ja ją czytałem (dwa razy). Jeśli nie masz czasu na czytanie to polecam Beate Pawlikowską – W dżunglii podświadomości.

 

Podążaj za swymi marzeniamiPodążaj za swoimi marzeniami. D. Conway Stone. – od tej książki wszystko się zaczeło. To ona sprawiła, że rzuciłem pracę i wypłynąłem na głębię. Pamiętam to jak dziś. Przeczytałem zdanie: „jeśli nie lubisz swojej pracy to ją zmień. Szkoda życia na trwanie w miejscu, które nie sprawia Ci przyjemności. Zaufaj Bogu, uwierz, że będzie dobrze, a tak się stanie!” Długo nie trzeba było czekać. Napisałem wypowiedzenie, wręczyłem je zdziwionemu szefowi i odszedłem. Nie wiedziałem co będę robił, ale wiedziałem, że każdy dzień w tamtym miejscu źle oddziałuje na moje samopoczucie. Zaufałem Bogu i wygrałem! Znalazłem najlepszą pracę na świecie. Tej książki nie ma na audiotece, ale jest cieniutka 🙂

Wyszłam z niemocy i depresjiWyszłam z niemocy i depresji, Ty też możesz! Beata Pawlikowska – moja ukochana ! Najmądrzejsza osoba, jaką znam i podziwiam (poza moją żoną). Nigdy nie miałem depresji, ale miewałem stany depresyjne zwłaszcza w okolicach jesieni. Przychodziły wówczas chwile słabości, w których zwyczajnie nie chciało mi się żyć. Ogarniała mnie pustka i brak motywacji. Zawczasu obserwując i znając siebie uznałem, że trzeba się przygotować na takie dni, bo one prędzej czy później przyjdą. O Boże! Jak dobrą decyzją było przeczytanie (przesłuchanie) tej lektury! Szczerze Wam powiem, że kilka razy opadła mi szczęka ze zdziwienia! Beata tłumaczy jak bardzo prosto, można poprawić sobie samopoczucie bez używek, alkoholu, zioła, słodyczy i innych wypełniaczy. Dzięki jej doświadczeniu zrozumiałem naprawdę wiele. Czy wiecie, że jedzenie fast foodów lub produktów modyfikowanych może wpłynąć na nasze samopoczucie? Jest tak wiele pułapek, które na nas czyhają, że nawet sobie nie zdajecie o tym sprawy! Polecam tę książkę każdemu, kto czuje smutek, zmęczenie życiem, brak motywacji, jest uzależniony od czegoś lub kogoś i zwyczajnie nie radzi sobie z emocjami. Kupcie ją sobie i podajcie dalej, bo ta książka potrafi uratować ludzkie życie! Uważam, że każdy, kto zetknął się z depresją powinien poświęcić te 7 godzin, bo może wreszcie się uda ją pokonać!

4-godzinny tydzień pracy4-godzinny tydzień pracy – Timothy Ferriss – jest to prosta recepta jak zautomatyzować życie i biznes oraz cieszyć się wolnością i bogactwem. Tim jest młodym, sprytnym człowiekiem, który nie urodził się po to, by podbijać kartę o 8 i 16 w pracy. Swoim życiem udowodnił, że można żyć w dostatku, robiąc to, co się lubi i nie tracąc na to całego życia. W młodym wieku rozwinął biznes, w pełni zautomatyzował i wykorzystał outsourcing, by mógł podróżować po świecie, cieszyć się chwilą i rozwijać swoje pasje. Co mnie nauczył Tim? Jak radzić sobie z czasem, jak delegować zadania, zarządzać nimi, by nie tracić czasu na siedzenie przy biurku. Teraz pracuję tylko kilka godzin dziennie, wykonując wszystkie swoje obowiązki w krótszym czasie, a wolny czas przeznaczam na mój rozwój i relaks. Bo po co się męczyć jak ktoś inny cię wyręczy 😉 Polecam zwłaszcza osobom pracującym w Internecie, przy blogach, vlogach, marketingu, sprzedaży, e-commerce etc. Dobrze się też sprawdza dla osób pracujących z domu – jak ja 🙂

W dżungli podświadomości – kolejna pozycja Beaty Pawlikowskiej. Wspomniałem o niejW dżungli podświadomości wcześniej. Tym razem Beata wzięła się za pracę z podświadomością. Dobra, bardzo dobra książka. Ja jej słuchałem na audiotece, gdzie czytała ją sama Beata i miałem wrażenie, że ona mówi do mnie. Zebrała całą wiedzę o podświadomości i podała w bardzo przystępny sposób, prosto i z użyciem wielu przykładów. Dzięki temu wiedza jest łatwiej przyswajana i zrozumiała.

Pięć języków miłości – gdybym mógł to kupiłbym tę książkę każdemu człowiekowi na świecie! Każdy człowiek, który myśli o zakładaniu rodziny, budowaniu związku, wchodzeniu w jakieś bliższe relacje, a już na pewno każdy mąż i żona powinni ją przeczytać! Ludzie nie kłóciliby się, nie rozwodzili, nie krzywdzili, gdyby przeczytali o pięciu językach miłości i wprowadzili je w życie! To recepta na udany związek oparty na miłości, wzajemnym zrozumieniu i partnerstwie. Masz chłopaka, dziewczynę, żonę, męża? Kup ją już teraz! Natychmiast! Szkoda marnować czas! Jeśli znasz kogoś, kto przechodzi problemy w związku, kogo kto zapomniał, dlaczego brał ślub, zapomniał o tym, jak bardzo kochał drugą osobę w pierwszej fazie zakochania, to podaruj mu tę książkę. Uratujesz mu życie! 5 języków miłości to temat na osobny post. Postaram się go napisać jak najszybciej, a tymczasem odsyłam do księgarni, bo tej książki również nie ma na audiotece.

Urodzony zwycięzcaUrodzony zwycięzca – moja autobiografia. Żartuje 🙂 Ksiązkę napisał Zig Ziglar, który był ojcem wszystkich mówców motywacyjnych, mentorem i prekursorem treningu podświadomości, życia i rozwoju osobistego. Urodzony w 1926 roku w USA napisał kilkanaście bestselerów przetłumaczonych na 42 języki świata. Ta książka była jego ostatnim dziełem podsumowującym i zbierającym całą wiedzę, jaką dzielił się przez swoje życie. Ten człowiek doradzał prezydentom, biznesmenom, gwiazdom i najsławniejszych ludziom tego świata jak odnieść sukces. Ignorancją byłoby przejść obok niego obojętnie. Odmienił życie tysięcy ludzi, a jego techniki sprawiły, że na całym świecie czytelnicy i uczestnicy kursów zrealizowali oraz nadal realizują swoje marzenia!

Jak przestać się martwić i zacząć żyć – kto by przypuszczał, że ja będę potrzebował takiej książki?! Przecież wszyscy wiecie, że jestem pozytywnie nastawionym, zawsze radosnym i uśmiechniętym człowiekiem. Stres, zamartwianie się? To nie w moim stylu. Niestety, ale poza tym, co widać na co dzień, jest też druga strona, taka, którą widzę tylko ja i moja żona. W pracy zobowiązania, awanse, wymagania, targety, wykresy. W domu rachunki, terminy, obowiązki, planowanie, przygotowywanie, zarządzanie, doradzanie, pomaganie to wszystko sprawiło, że zacząłem w ostatnim okresie się więcej denerwować i tym przejmować. Na szczęście trafiła się ta książka. Autor znany z bestsellera „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” namawia, by nie tracić energii na stres. Uczy jak sobie dobrze zaplanować życie, jak realizować cele i nie przejmować się problemami. Brzmi prosto, bo to jest proste! Mamy jedno życie i cokolwiek by się nie przytrafiło trzeba to zaakceptować i żyć dalej. Nie przeszłością, nie przyszłością, ale teraz!

Finansowy ninjaFinansowy ninja – książka wspomnianego już Michała Szafrańskiego z jakoszczedzacpieniadze.pl. Człowieka, który wprowadził mnie w świat internetu, blogów, rozwoju oraz zarabiania i oszczędzania pieniędzy. Niedawno Michał wydał książkę o finansach domowych. Uczy jak zapanowac nad długami, jak nauczyć się ooszczędzania, prowadzić budżet, inwestować i pomnażać kapitał. Michał jest dla mnie jak guru, jest kimś niezwykle ważnym i mądrym. Dzieli się swoją wiedzą o pieniądzach, ale robi to w niezwykle suptelny i przyjazny sposób. Jeśli to czyta niech wie że jestem Bogu wdzięczny, że na niedo trafiłem. A co do książki to jak mówi Michał: „to szczegółowa recepta na to, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, uniknąć pułapek zastawianych przez instytucje finansowe oraz skutecznie zaplanować swoją emeryturę. Przewodnik po finansach osobistych, który każdy powinien przeczytać jeszcze w szkole”.

Bogaty ojciec, biedny ojciecBogaty ojciec, Biedny ojciec. Robert Kiyosaki – jak sprawić, aby pieniądze pracowały dla Ciebie i dlaczego nie musisz mieć bardzo wysokiej pensji, aby stać się zamożnym? Aby stać się bogatym, nie musisz mieć specjalnego wykształcenia ani wyszukanych umiejętności. Tak naprawdę wielu ludziom wykształcenie przeszkadza w dojściu do prawdziwego majątku, gdyż szkoła czy uczelnia wpoiła im mentalność etatowego pracownika. Robert przeszedł drogę od biednego do bogatego i dzieli się zdobytą wiedzą. Jego zasada nie jest skomplikowana: chodzi o to, aby zrozumieć, dlaczego inni potrafią zarabiać więcej, dużo więcej od nas, praktycznie bez większego wysiłku. Pozycja obowiązkowa do przeczytania – pobudza do działania.

Bogać się kiedy śpiszBogać się kiedy śpisz – wbrew pozorom nie jest to cudowna recepta jak zarabiać pieniądze śpiąc i nic nie robiąc. Myśl przewodnia książki Bena Sweetlanda to bogacenie się w każdym aspekcie naszego życia (pieniądze, zdrowie, szczęście, związki, samorealizacja). Autor na wiele sposobów (tak aby dotrzeć do jak największej liczby ludzi) opisuje jakie nastawienie mentalne jest wymagane do osiągnięcia sukcesu. Ponadto bardzo często przytacza przykłady ludzi, którzy dzięki sile pozytywnego myślenia i założeniach, które są omawiane, odnieśli olbrzymie sukcesy. Książka pokazuje, że bogatym można stać się na wiele sposobów.

Mindfulness Żyj tu i terazMindfulness Żyj tu i teraz. Praktyka uważności dla każdego (bez medytacji) – zastanawiałem, się czy dodać tę książkę, bo nie jest ona jakoś bardzo odkrywcza, jeśli już przejdzie się przez poprzednie tytuły. Niemniej jednak słuchanie trwa zaledwie 4 godziny, a można posłuchać o najważniejszych technikach i sposobach na uzyskanie spokoju i pewności siebie, naprawienie relacji z ludźmi, stosowaniu pozytywnych wzorców myślenia oraz zachowania wreszcie jak uwolnić się od schematów myślowych i osiągnąć wyższy poziom samoświadomości. Polecam dla tych, którzy boją się medytacji, a chcą korzystać z dobrodziejstw relaksacji i uważności.

 

Mam nadzieję, że któraś z tych książek pomoże Wam w osiągnięciu wymarzonego szczęścia! Jeśli coś pojawi się nowego i godnego polecenia, będę uzupełniał listę na bieżąco. Tymczasem życzę miłego słuchania i czytania!

P.S. Jeśli znacie jakieś inne książki o podobnej tematyce, dajcie proszę znać w komentarzach lub na e-mail: lukasz@mamotatolece.com

Podziel się tym artykułem z innymi!