Sezon wakacyjny już za nami i wiele osób może być na mnie złych, że im tego nie powiedziałem wcześniej, ale byłem… zajęty wyjazdami 😉 Słuchajcie, sprawa tyczy się walut, a głównie EURO. Jeśli jeździcie poza UK i chcecie zaoszczędzić kasę na zakupie €, to zachęcam do czytania dalej.

Kiedy moja żona jechała do Hiszpanii, by przejść drogę św. Jakuba (Camino de Santiago) nie chciała nosić ze sobą pieniędzy ze względów bezpieczeństwa i wygody. Najwygodniejszą opcją była karta, ale za wypłatę w bankomatach poza UK jej bank (Halifax) pobiera opłatę £1,50 oraz prowizję procentową od każdej kwoty. Nie opłaca się to wcale! Dlatego trochę poszperałem po blogach finansowych i znalazłem! Karta z EasyJet, którą doładowujemy funtami, a wypłacamy EURO!
Działa to na zasadzie internetowego kantora, kupujemy euro, płacimy funtami, a zakupiona waluta trafia na nasz indywidualny rachunek, do którego dostajemy BEZPŁATNĄ kartę. Co więcej, wypłaty w UK z bankomatów są… BEZPŁATNE!! Możemy nią płacić za zakupy, paliwo, restauracje, wypłacać kasę z bankomatów za free, czyli tak jak lubię 🙂

Kurs przewalutowania jest fantastyczny! Porównując do Post Office wychodzi ogromna róznica – gdybym wiedział o tym wcześniej, to bym sporo zaoszczędził. Nie ma tu żadnych podstępów ani haczyków. Sprawdzona usługa.

Od teraz zarówno moja żona, jak i ja mamy swoje karty w EasyJet Currency Card i jesteśmy bardzo z nich zadowoleni.

By otrzymać taką kartę wystarczy się zarejestrować i doładować kwotą min. £100. Karta przyjdzie do kilku dni pod podany adres. Zero ryzyka, zero opłat, a duża wygoda. Już nie mówiąc, że karta wygląda zajebiście – czarna z pomarańczowym paskiem – 5 punktów do lansu 😉

Jak już kartę będziemy mieli to można ją w dowolnym momencie doładować online. Kasa trafia na kartę dosłownie w kilka sekund.

P.S. Nie musicie mi dziękować. Symboliczne piwo w podzięce również zasponsoruje Easyjet, bo jeśli zarejestrujecie się z linku podanego u mnie na stronie to EasyJet wyśle mi 5€ na piwko 😉 Dlatego proszę Was podajcie voucher code: lxs2xoj4 przy rejestracji lub załóżcie konto klikając przycisk poniżej.

Podziel się tym artykułem z innymi!