Londyńczycy doczekali się wreszcie możliwości doładowania oysterki przez telefon! Kilka dni temu Transpot for London oficjalnie poinformowało o uruchomieniu aplikacji TfL Oyster.

Jak to działa?
Do korzystania z aplikacji konieczne jest posiadanie konta Oyster on-line na stronie TFL. Możesz je założyć standardowo na komputerze (kliknij tutaj) lub po pobraniu aplikacji na telefon. Rejestracja karty Oyster przydaje się to zwłaszcza w chwili utraty karty – można szybko odzyskać wykupioną Travelcard lub przenieść środki z utraconej karty na nową. Wracając jednak do samej aplikacji – pobieramy ją z Google Play (dla telefonów z Androidem) lub z iTunes Apple App Store. Pobieramy, logujemy się i już możemy korzystać!

Po zalogowaniu się do aplikacji możesz:
• Doładować swoją kartę Pay as You Go
• Kupić dzienną, tygodniową lub miesięczną Travelcard
• Sprawdzić stan konta Pay as You Go lub zobaczyć aktualnie ważne bilety Travelcard
• Zobaczyć swoją historię podróży
• Ustawić powiadomienia o niskim stanie konta (mniej niż £10) lub przypomnienie o tym, że Twoja karta Travelcard wkrótce straci ważność – to jest super usługa!

Warto wiedzieć, że zarówno doładowanie, jak i bilet Travelcard, będą dostępne do odebrania dopiero po 30 minutach! W tym celu wystarczy tylko dotknąć dowolny żółty czytnik Oyster (w autobusie, na stacji i w tunelach metra, DLR, London Overground, TfL Rail lub National Rail Station (w ramach obszaru Pay as You Go) lub na przystanku tramwajowym czy molo River Bus). Nie musisz czekać w kolejce do automatu! Podchodzisz do bramki, klikach i wchodzisz.
Karty zniżkowe (studenckie, dla dzieci, seniorów etc.) nie są jeszcze obsługiwane przez nową aplikację.

Podziel się tym artykułem z innymi!